Mustafa İslamoğlu İzmir Konferansı

Derneğimizce düzenlenen ve Mustafa İslamoğlu hocamızın,  geçtiğimiz pazar günü(20 Aralık) verdiği konferansın bant yayını YouTube kanalımıza eklenmiştir.

Kuba Derneğimizin Buca’daki 2. temsilciliğinin açılışının ardından Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’ne geçen Mustafa İslamoğlu’nun “Kur’an’dan Kopuş Kur’an’a Dönüş” konulu konferansında katılımcıların yoğunluğu dikkat çekiciydi. Kur’an tilavetiyle başlayan konferans, halkın yoğun ilgisinden memnun kalan İslamoğlu hocamızın konuşmasıyla devam etti.

Katılımcıların ilgiyle izlediği konferanstan satır başları;

“İzmir benim için öncelikli ve önemli bir bölgedir zira İzmir ‘de enkaz yok, arazi dümdüz,yapabilirsen eğer vahiyle bu arazinin üzerine pırıl pırıl bir bina inşâ edebilirsiniz.”

“Allah’ın yarattığı insan Kur’an’ı, Allah’ın indirdiği Kur’an’ı okuyor.”

“Emeğin hasını Allah verir. Sen Allah’ın emeğisin.”

“Kur’an’da Allah’ın iman verdikleri diye bir ayete rastlayamazsınız, “Ey iman edenler” var. İmanı siz tercih ediyorsunuz.”

“Bizim sünnetten anladığımız hakikati insanlara duyurmak için yüzüne tükürülmeye hazır olmaktır. Sünnet insanı kurban etmemek,insanı eşyaya yedirmemek, vahyi duyurmak için kelleyi koltuğa almak, Allah’ın vahyini anlamak için gece yarsı kalkıp 4 saat, 6saat, 8 saat vahyin başında ders yapmaktır. Sünnet; Allah’ın kitabı insanlara ulaşsın diye canını, hayatını sebil etmek, ömrünü adamaktır. Sünnet; düşmanı Mekke’nin yoksullarına yeni fethettiği Hayber’in ganimet altınlarını ve gümüşlerini yollamaktır. Sünnet; deveye bindireceği karısının ayağının altına dizini koyup: ‘Bas ya Safiyye’ demektir.”

Konferansın videosuna ulaşmak için tıklayınız.

Konferansın fotoğrafları için tıklayınız…

Sevebilirsin...